Mikor már túl vagy kezdőként az egyenes varrás gyakorlásán és végre szeretnél egy hasznos “valamit” készíteni, az elsők között van a neszesszer. Rengeteg méret és fazon létezik, de ha cipzárt szeretnél belevarrni néhány dolgot érdemes tudni mielőtt belevágsz. Csak elsőre tűnik macerásnak, de a 5. után már könnyebb lesz 🙂 A cipzárt többféle módon lehet varrni, most az egyiket mutatom meg a videóban.
Megmutatom én hogyan zárom, varrom le a cipzár végét
A textil kb 5 cm x 4 cm … inkább vékonyabb anyag. Hajtsd félbe a hosszabbik oldalánál (csak a közép vonal miatt kell, utána visszahajtod), a színe legyen alul majd a széleket behajtod középre.
Aztán megint félbe hajtod
Tedd a cipzár egyik végéhez
Ráhajtod. A cipzár van középen. A szélétől néhány mm-re levarrod. Nézd meg, hogy alul is sikerült e hozzávarrni. Ugyan ezt ismételd meg a másik oldalon is.
Most jelöld be a cipzár közepét. Mind két szárán.
Ugyan így a külső oldal anyagán is. Félbehajtod és egy ollóval picit lecsippentesz a sarkából! DE csak picit!
A kocsi lefelé néz. A jelölt részeknél tűzd a cipzárt az anyag széléhez. A külső oldal színe felfelé néz. A bélés anyag színe pedig lefelé.
Ha olyan dolgokat szeretnél varrni, amin cipzár van, mindenképp kell hogy legyen cipzár varró talpad. Mármint nem neked, hanem a varrógépnek 🙂 Tedd az anyag szélét a talp széléhez. Oda vissza varrással kezd és felezd be (ezt elég csak 1 cm-en) különben a varrás szétbomlik.
Mindkettő cipzár varró talp. A bal oldali “kétoldalú” mert jobbról is és balról is tudsz vele varrni. Hátránya, hogy van, mikor nem férsz hozzá valamihez a széles talp miatt. Ekkor jön jól a jobb oldali. Viszont ő csak egy oldalon varr (az én gépemen át kell állítani a tűt jobb oldalra, különben belevarrnék a talpba és akkor törne a tű) Ezt a két talpat érdemes beszerezned. Ezek pattintós varrógép talpak.
így néz ki az anyagunk a talp alatt.
Ha közeledünk a kocsihoz, nem fogunk tudni elvarrni mellette, fel kell húzni a cipzárt. Semmi gond, nyugodtan emeld fel a talpat, húzd ki a kocsit, majd tedd vissza ugyan oda és folytasd a varrást.
Ilyen ha odavarrtuk az egyik oldalt
A bélést hajtsd hátra és vasald le. EZ NAGYON FONTOS! Mindig le kell vasalni a varrásokat, különben nem lesz szép a végeredmény. A cipzárt és az anyagot kicsit szét kell húzogatni, eligazítani. Elöl is és a bélésnél is, majd mind két oldalt levasalni.
Most tedd az anyagot a talp alá, és egyenesen varrd le a szélét.
Ilyen lett. Most jön a másik oldala.
Az oldal színe felfelé néz, a már megvarrt darabunknak a bélés része van felül (így a kocsi lefelé néz)
A másik bélés oldalnak szintén lefelé néz a színe. Ennek a külső oldalnak is jelöljük de a közepét és így illesszük össze a cipzárral. Majd tűzzük össze a 3 réteget (külső oldal – cipzár – bélés). Varrjuk le. Ezután mindent úgy, mint a másik oldalt. Vasalás és tűzés.
Most már össze tudjuk varrni az oldalakat és elkészül a neszesszer ..
Ez csak az egyik lehetőség, ahogyan varrni tudod a cipzárt.
Még többet megtudhatsz a program leírásaiból (3 másik mód, ahogyan cipzárt varrhatsz táskára) >>> Program
Szívesen olvasod az írásaim? Kövesd a blogom!