Táskasuli

Tolltartó varrás egyszerűen

Folytatjuk a sorozatot, melyben igyekszem egyszerűbb dolgok varrását megmutatni. Az egyszerű persze nem azt jelenti, hogy haszontalan. Tolltartót fogunk készíteni, melyre egy patent is kerül. 

Ezt a patentot kézzel lehet beütni, és a patent csomagon kívül (lásd itt) csak egy kalapácsra van szükséged. 

Kezdjük a szabásminta elkészítésével. A magasságánál vedd figyelembe, hogy milyen ceruzát, tollat szeretnél majd beletenni, az mekkora. + a lehajtó meddig érjen. Az én sablonom 27 cm magas és 8 cm széles. A végei lekerekítéséhez bármit használhatsz. Egy pohár száját, vagy ha épp csak a sarkokat szeretnéd kerekíteni lehet használni egy üveg kupakját is és azt körberajzolni. 

Kivágunk 2db  8cm x 27cm nagyságú anyagot. Egyik a külső rész lesz, másik a bélés. A külső részbe vasaljunk vékony vetexet. 

Majd kivágunk 2db 16cm x 8cm nagyságú textilt, ez lesz a tolltartónk eleje (külső és belső). Nekem kívül egy cica fej lesz, de lehet ez is farmer anyagból. Vékony vetexet a bélésbe is lehet vasalni.

A 2 kisebbik anyagot színt színre téve varrjuk össze az egyik oldalánál. Ez lesz a “zseb” A varrást úgy készítsük, hogy figyelve a mintát a varrott szél lesz a zseb nyílása. 

Fordítsuk ki, vasaljuk le és a szélét tűzzük meg

A külső oldal szín felére rátesszük a zsebet. Az az oldal nézzen lefelé, ami majd a zseb külső oldala lesz. 

Rátesszük a bélés részt is szín oldalával lefelé és összetűzzük

Varrjuk körbe talp szélességben KIVÉVE azt a rész, ahol majd ki fogjuk fordítani. Ez mindenképp ott legyen, ahol már nincs zseb de még a lehajtó íve nem kezdődött el.

Levágjuk a sarkokat egészen közel a varráshoz

Körbevágom a varrás mellett, kb 0,5 cm-t hagyva .. a nyílásnál NEM vágom le

Érdemes a sarkokra vetexet vasalni (ha egyébként ezt nem tetted meg az egész textillel), mert kifordítás után, mikor a sarkokat “kinyomod” valamivel, ez a rész könnyen kiszakadhat.

Fordítsd ki és vasald le … most a nyílást varrjuk be. Ezt teheted úgy is, hogy a széleket körben mm vékonyan levarrod, de varrhatod kézzel láthatatlan öltéssel is

A nyílás felől a tűt beszúrod kicsit távolabb a nyitott résztől. Ide kerül majd a csomó (belülre) így nem látszik

A varrást a nyílás irányában folytatjuk. A világos anyaggal pont szembe öltünk bele a farmer anyagba, úgy, hogy az anyag ÉLÉBE szúrjuk a tűt és csak pár mm-t haladunk előre

Utána a világos anyagba öltünk szintén figyelve, hogy az élébe szúrjuk és épp a másik öltéssel szemben legyen. 

Így fog kinézni. Most csak azért látszik a cérna, hogy meg tudjam mutatni, de persze minden öltésnél összehúzzuk az anyagot, de ne túl szorosan. Ezeket a lépéseket folytatjuk egészen a nyílás végéig.

Az utolsó öltéssel kicsit túlhaladunk a “lyukon” így biztos nem nyílik majd szét. Csinálunk egy hurkot és azon húzzuk át a tűt. Így lesz egy csomónk. 

Beleszúrunk a csomó mellé és távolabb a két anyag között kihúzzuk a tűt. Ott vágjuk el majd a cérnát. Ezzel védjük a csomót és így nem fog kibomlani. Persze nem csak 1 db csomót lehet csinálni 🙂

A kézi varrásunk kész … jöhet a patent 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Én ezt a fajtát használom

A domború részt, ami a patent külső fele lesz ( a képen balról a 2.) kívülről beleszúrjuk oda ahova szeretnék tenni (a közepét érdemes kimérni a szélétől) látszik hogy a kis hegyecskék kiállnak az anyagból

Alátesszük a kézi beütőt (a dobozon egyébként le is van rajzolva a használata)

Rátesszük a másik felét (képen balról az első) figyeljünk, hogy a hegyecskék mind benne legyenek a patent karimájába. Becsukjuk a szerkezetünket. Javaslom a földre helyezni és egy vastagabb anyagot alátenni, hogy a tolltartó anyaga ne legyen koszos. 

Vigyázva az ujjunkra a kalapáccsal üssünk jó nagyokat .. 3 – 4 ütés elég

Ő a következő, a zsebre kerül (belülről tesszük bele), a hegyek felfelé (kifelé) állnak.

Látszanak a kis hegyek

Rátesszük a másik felét, figyelve az illeszkedésre. Alátesszük a beütőt, a patent a lyukba passzoljon bele mind két oldalon. Aztán lehet csapkodni 🙂 

Nem kell megijedni, ha a külső oldalán lesz egy ilyen minta. Ezt a beütő okozza, mikor a kalapáccsal ráütünk. Fújjunk rá kis vizet, dörzsöljük bele és vasaljuk szárazra. El fog tűnni

Készen is vagyunk 🙂 Jó alkotást hozzá !

Ha szeretnél megtanulni táskát varrni látogass el az oldalamra is >>> Táska Varró Program kezdőknek

Mi lenne, ha megtanítanálak táskát varrni? Lépésről lépésre … >>> kattintsd a linkre Táskavarrás

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szívesen olvasod az írásaim? Kövesd a blogom!

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!