A lányom mindig újabb és újabb kérésekkel áll elő. Most éppen a kedvenc uzsonnás dobozának kell varrnom egy zacsit . . . ki tud ennek a kérésnek ellenállni?
Először méretet veszek az “alanyról” 🙂
Magasság, szélesség és a mélység. A szélességhez adj hozzá jó néhány cm-t (kb. 6 cm). a magassághoz is hogy össze tudd majd húzni rendesen ( kb. 10 cm) a mélységhez elég 2-3 cm-t adni.
Találd ki hogyan szeretnéd elhelyezni benne .. nekem így néz ki. Ha nem kerül bele doboz .. hiszen nem is kell bele feltétlen, akkor a pontos méret nem igazán számít, de az arányokra érdemes odafigyelni.
Ha azt szeretnénk, hogy a kész tatyónak a “szája” olyan széles legyen, mint az alja (levarrás után) akkor trapéz formára kell vágni a szabásmintát. Nekem először 30 cm x 21 cm volt az alap. A mélység 7 cm lesz.
Kell a külső oldalból 2 db (én két színt használtam, így két darabból állnak. Az 1 cm-es varrás ráhagyásról ne feletkezz meg ilyenkor)
Kell 2 db pánt, amin áthúzzuk majd a zsinórt. Az oldalak szélességénél 1 cm-el legyen rövidebb. A magassága pedig legalább 6 cm. Én készítettem akasztót is mert a lányoméknál ez volt a kérés, hogy föl tudják akasztani. (4 cm x 10 cm) A zsinór hossza a pánt hosszától függ. 1 db zsinór a pánt 2x + kb 15 cm (a végén meg is kell majd tudni kötni) 2 db zsinórt vágj le.
A bélés anyag 2x. (a külső oldal méretével megegyező)
Az külső oldalt összevarrjuk 3 oldalán, színt színre fordítva (oda vissza varrással kezdjük és fejezzük be)
Rátesszük a sarokra a sablont (Ha a zacsi mélysége 8 cm, akkor a sablonunk 4cm x 4 cm kocka) körberajzoljuk mind két oldalon (4x)
Ennél a fázisnál még meg gondolhatjuk magunkat és készíthetünk inkább rombusz szabásból a zacsit. Csak rajzoljuk be az új vonalakat
Levarrjuk és a felesleges anyagot vágjuk le. A saroknál is a varrás mellett közvetlen
Ha a sarkot behajtjuk, a berajzolt vonalak mentén már varrhatjuk is. (oda vissza) 2x
A felesleget levágjuk, csak kb 0,5 cm marad. A másik sarkot is ugyan így. Ha kész a bélés anyag jön.
A varrást szétvasaljuk a 3 oldalon. A bélésnél is!
A pántok szélét 1 cm vastagon behajtjuk és levarrjuk. Az akasztót a táska pántok varrásához hasonlóan készítjük el (4-be hajtjuk és 1 oldalon levarrjuk)
A pántot félbe hajtjuk, majd ennek is és az oldalnak is felét is megjelöljük. A jelöléseket egymáshoz tűzzük. A szélek egy irányba néznek.
Cikk-cakk öltéssel odatűzzük
Majd az akasztót is
A külső oldalt kifordítjuk a színére, a bélés marad a visszáján. Egymásba csúsztatjuk és először az oldal varrásoknál egymáshoz tűzzük. Majd haladunk körbe
Közbe varrjuk talpszélességben. Ha kész kifordítjuk és a szélét levasaljuk
Az alján lévő nyitott rész bevarrjuk
Most jön a zsinór fűzése
A ziherejsztűre felszúrjuk a zsinórt és a lyukon keresztül végig vezetjük a pánton egészen körbe, míg a mellette lévő lyukon ki nem bújik.
Megkötjük és a végét elégetjük kicsit. Most jön a másik oldal
Az ellenkező oldalon kezdjük és haladunk körbe
Igyekezzünk egyforma hosszúságúra kötni a két oldalt
Kész vagyunk 🙂 Gratulálok!
Szeretnél sok szép táskát varrni? Táskavarró kurzus indul kezdőknek >>> Táskavarró Program
Szívesen olvasod az írásaim? Kövesd a blogom!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: