Zsebet ezerféle módon lehet készíteni. Most az egyik alternatívát megosztanám veletek.
Mikor lehet ezt használni? Pl. ha a zseb külső része vastag anyag, a belső felét pedig másikból szeretnéd (bélés anyagból), vagy ha nincs egyben annyi anyagod és két részből fogod varrni (anyagtakarékosság) vagy csak mert egyszerűen így tetszik 🙂
Kiszabsz két egyforma szélességű de eltérő magasságú téglalapot
Én 1 cm eltéréssel szabtam, így a varrás után 0,5 – 0,5 cm különbség lesz a két oldal között. Ez elég kevés, de nyugodtan vághatod 2 cm-el is kisebbre a bélés anyagot. A zseb végső magasságára figyelj majd.
A hosszanti oldalakat színt színre fordítva összevarrjuk, így teszünk a másik hosszanti oldallal is.
Mivel a bélés anyag más méretű, így varrás után nem fekszik ki szépen egymáson.
A varrás hátoldalát vasaljuk szét
Kifordítás után, a vasalást követően így fest az oldalankénti 0,5 cm különbség.
Azt az oldalát, ahol a zseb nyílása lesz, tűzzük le pár mm-re a szélétől. Javaslom válaszd a színben legközelebb álló cérnát. Egyrészt szebben mutat, másrészt mivel nem üt el nagyon a két szín, így a hibák sem lesznek olyan feltűnőek. Ez igaz minden külső varrásra, ami a kész alkotáson látszani fog.
Mikor az alsó anyag teljesen elüt a felsőtől, két színű cérnát érdemes használni. Az alsó szálat a bélés színéhez választani, a felső szálat, pedig a külső szövet színéhez.
A zseb alsó szélét, pedig hozzá varrjuk az oldalhoz, ahova a zsebet szánjuk. Itt külső zsebként fogják majd használni. Itt is néhány mm-re tűzöm meg az anyag szélétől.
A zseb most olyan széles, mint maga a táska oldala, ezért, hogy az összevarrás egyszerű legyen a zsebet cikk-cakk öltéssel az oldalhoz varrom
Így mutat a kész táskán. Sem alul, sem felül nem látszik ki az eltérő szürke színű bélés.
A Táskavarró Programban megtanulhatod a táskavarrás alapjait >>> Táskavarrás
Szívesen olvasod az írásaim? Kövesd a blogom!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: